Boşanırken Kredi ve Kredi Kartı Borcu Nasıl Paylaşılır?

0
Boşanırken Kredi ve Kredi Kartı Borcu
Boşanırken Kredi ve Kredi Kartı Borcu

Boşanırken Kredi ve Kredi Kartı Borcu Nasıl Paylaşılır?

Beraberlikler sırasında çiftler tüm harcamalarını ortak bir bütçe altında yürüterek ekonomilerini dengelemeye çalışırlar. Zaman içerisinde evliliklerini yürütmekte sorunlar yaşayan çiftler boşanma kararı aldıktan sonra mal ve borç paylaşımının nasıl olacağı merak edilir. Boşanma arifesinde olan çiftler evlilikleri ile ilgili konulardan ziyade parasal konulara büyük oranda ağırlık vermektedir. Boşanırken Kredi ve Kredi Kartı Borcu birçok kişi tarafından merak edildiği için hazırladığımızı, bu süreç içerisinde kişileri neleri beklediğini anlatmaya çalışacağız. Özellikle evlilikleri sırasında ortak ödeme kararı alınarak kredi çekip ev alan çiftler boşanma ile beraber evin durumunu ve kredinin kim tarafından ödeneceğini merak etmektedirler.

Bu durum bankalar tarafından herhangi bir sorun teşkil etmediğini, onlar için önemli olan tek unsurun ödemelerin zamanında yapılmasıdır. Kredinin kim tarafından ödeneceği, evde kimin oturacağı gibi konulardan dolayı son yıllarda şiddet hatta cinayetlerin arttığı görülmektedir. Bankalar genel olarak kredinin kim üzerinde olduğuna bakarak borç ödenmemesi durumunda o kişi üzerinden işlemler yapmaktadırlar. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına kişilere verilebilecek en güzel tavsiye evlilik öncesi ya da herhangi bir döneminde sözleşme hazırlamaktır.

Evlilik Sözleşmesinin Önemi

Evlilik başlangıçta çiftlerden birisi sözleşme istediği zaman genel bir kavga çıktığını, çiftlerin birbirlerine olan güven duygusunun sarsılmalar yaşadığı görülmekte. Fakat, ileriki dönemlerde hazırlanan sözleşmeler meydana gelebilecek her türlü konuya çözüm önerisi getirmektedir. Evlilik sözleşmesi içerisinde maddi konular bütünü ile ele alınıp boşanma durumunda borç ve mal paylaşımları açıkça dile getirilmiştir. Bazı durumlarda ödemeleri yapmayı kabul edip eşinin üzerinden kredi çeken kişiler boşanma arifesine gelmeleri durumunda bankalara dilekçe vererek borcun eş üzerine devredildiğini de söyleyebiliriz.

Kredi Kartı Borçları

Boşanma arifesinde iken kredi kartı borcunu ödemeyen, yasal takibe giren kişiler eğer evlilik sözleşmesi hazırlamadılar ise süreçten oldukça olumsuz etkilenebilirler. Her iki taraf üzerine de idari tedbirler gelerek üstlerinde var olan eşyalara haciz işlemleri başlatabilirler. İşin işine para girdiği zaman Boşanırken Kredi ve Kredi Kartı Borcu kimse tarafından kabul edilmediğini ve birçok sorun meydana getirdiğini görmekteyiz.

Kredi Kartı Yapılandırması

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]