Borsada Nasıl Para Kaybedilir?

0
borsada

Borsada içine dolaylı veya doğrudan bir şekilde dahil olmuş her bireyin tek hayali, kesinlikle zarar etmemektir. Öncelik kazanmaktan ziyade kaybetmemektir. Anaparanızı koruduğunuz müddetçe sıkıntı yoktur. Kazanmayı herkes fazlasıyla ister fakat zarar etmenin başlıca sebeplerinden birisi, kazanma hırsı ile alınacak yanlış kararlar ve tabi o kararları uygulamaktır.

İlgilenen binlerce insanın bir kısmı kazanırken bir kısmı kaybeder ve bir kısmı ise yerinde sayar. Unutmayın ki bu kulvardaki en büyük düşmanınız sabırsızlıktır. Doğru adımlar atamıyor ve de stratejik planlamalar yapmada zayıf iseniz, en azından başlangıçta, profesyonel destek almanızda mutlak fayda vardır.

Borsa

Borsada Kaybetmemek İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle bilinmesi gereken en hassas nokta şudur ki, borsada çoğu zaman hiçbir şey görüldüğü gibi değildir. Yani yanıltıcı birçok etken mevcut olabilir. Bu sebeple yatırımlarınızı yapmadan önce bir kere değil birden fazla düşünmeniz gerekmektedir. Alım satım yapmayı planlıyor ve bunu kısa süreli zaman dilimi içerisinde yaparak kazanç elde etmek istiyorsunuz ve güzel haber de şu ki evet borsa tamda bu işe yarıyor. Aslında bu bir ticaret şeklidir ki işi ticaret olan çoğu kimsenin başarılı olduğunu tahmin edersiniz. Yatırımınızı yapacağınız şey ne olursa olsun, geçmiş zamanlardaki durumundan yatırım yapacağınız ana kadar olan süreç içerisinde neler değişmiş, değişimler var ise bu değişime neler sebep olmuş araştırıp mantığını kavramanız ve yatırımınızı ona göre yapmalı veya yapmamalısınız. Gündemi kesinlikle takip ediyor olmalı ve gündem değişikliklerinin borsaya nasıl etki edeceğini biliyor olmalısınız.

Örnek vermek gerekirse, dolara yatırım yapmak istiyorsunuz ve biliyorsunuz ki para birimlerini en çok etkileyen sebepler güncel politik olaylardır. Aceleci davranıp bütün paranızı dolara yatırmak yerine araştırma içerisindesiniz. Geçtiğimiz günlerde Amerika ile Türkiye arasında yaşanan vize kalkması olayını yaşıyorsunuz. O an anlaşılması gereken tek şey doların yükseleceği ve bir gün içerisinde ise hafif bir şekilde düşeceğidir. Sizin hem paranızı dolara yatıracağınız anı iyi seçmeniz hem de Türk Lirasına çevireceğiniz anı çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Özetle, borsada kaybetmemek için önce sabırlı olmayı sonra da araştırma yapmayı öğrenmemiz gerekmektedir.

Önceki Yazımız : Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]