Borç Kapatma Kredisi Nedir?

0
borc-kapatma-kredisi-nedir

Bankalar daha fazla müşteri kapma adına bünyesinde bulunan kredi ürünlerini daha geniş bir yelpazede sunmaktadır. Özellikle müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarına karşılık verebilme adına yeni isimler adı altında kredi ürünlerini sınıflandırmaktadırlar. Konuyla alakalı olarak en dikkat çekici olan yeni kredi ürünleri arasında borç kapatma kredisi bir diğer adıyla borç transferi kredisi olarak bilinen kredi türü son günlerde birçok banka tarafından müşteri kapma adına kullanılmaktadır. Herhangi bir bankada mevcut olan kredi veya kredilerinizi yeniden yapılandırma veya tamamen kapatma adına bankalar tarafından kullandırılan yeni kredi türüdür.

Mevcut kredinizi yüksek faiz oranları ve uzun ödeme vadelerinden çekmiş iseniz, herhangi bir bankadan borç kapatma kredisi kullanmak suretiyle yeniden düzenleyebilirsiniz. Her bankanın bu krediyi kullandırırken belirli şartları da bulunmaktadır. Borç kapatma kredi şartları nelerdir, denildiğinde hangi bankadan bu kredi türü kullanılmak isteniyor ise o bankaya ait şartların neler olduğunu bakmak gerekmektedir.

Ülkemizde son yıllarda en çok kullandırılan kredi türleri arasında gelen borç kapatma kredisi özellikle konut kredilerinden çok fazla avantaj sağlanmaktadır. Yeniden yapılandırılan bir konut kredisinin hem aylık geri ödemelerinin düştüğüne hem de ödeme vadesini birkaç ay öne çektiğine şahit olacaksınız. Özellikle 120 ay gibi geri ödemeye sahip konut kredilerinin yüksek faizler ile çekilmesi durumunda borç kapatma kredisi veya borç transferi kredisi ile yapılandırmak suretiyle büyük avantaj sağlanabilir. Borç kapatmak için verilen kredi şartlarına bakılacak olunursa, ilk olarak banka ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Banka şubelerinde görevli olan personelin sizleri yönlendirmesi ile gerekli işlemleri yaparak kredi kullanımına başlanabilir. Bankalar kapatılma işlemi yapılacak olan kredi hakkında bilgi ve belge istemektedirler. Faiz oranları ve geri ödeme vadesinde anlaşma sağlandığı takdirde borç kapatma kredisinin kullanımı birkaç prosedüre bakmaktadır. Burada banka müşterisinin en çok dikkat çekeceği hususlar noktasında çekilecek olan kredinin avantaj sağlayıp sağlamayacağı yönünde bilgilendirmenin yapılmasıdır. Eğer hesaba uygun bir şey gelmediği takdirde krediyi çekmenin bir amacının bulunmadığını söylemek isteriz. Borç kapatma kredisi nedir, sorusu ile başladığımız yazımızda sizleri bilgilendirici ifadeler kullanmaya çalıştık.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]