Bitcoin Tekrar Yükselir Mi?

1
Bitcoin Tekrar Yükselir Mi?

Yakın zamanda özellikle bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminin düşüş eğilimi gösterdiğini söyleyebiliriz fakat size iyi bir haberimiz var kripto para birimi piyasası hala aktif ve patlamaya hazırdır.

İnsanların İlgisi 9 Ayın En düşük Düzeyinde

Bitcoin Tekrar Yükselir Mi?

Bitcoin ile en çok ortaya atılan argüman, insanların bitcoine olan ilgisinin son 9 ayın en düşük seviyesinde bulunmasıdır. Bu kısmen doğrudur fakat bu durumu karşı ölçek olarak düşünebiliriz. İnsanların ilgisinin en az olduğu zaman Bitcoin gibi kripto para birimlerini almak için en iyi zamandır.

Aslında şu an Eylül 2017 ile benzer seviyelerde bulunmaktayız fakat o günle bugün arasında çok büyük bir fark bulunmaktadır.  O zamanlar kripto para birimlerinin piyasa değeri 100 milyon doların biraz üzerinde idi bugün ise büyük değer kayıplarına rağmen yaklaşık olarak 300 milyon dolar kadardır.

Peki insanların ilgisi kripto para birimlerine tekrar yöneldiğinde ne olacak? Warren Buffet’ın sözünü hatırlayın. Herkes korkarken siz cesur olun fakat herkes cesur iken siz korkak olun.

Şu sıralar kripto para birimi yatırımcılarının birçoğu panik halindedir. Bu piyasaya şu ara çok az yeni yatırımcı girmeye devam ediyor. Kamuoyunun ilgisi de şu an diğer zamanlara göre oldukça daha azdır. Tüm bunların yanı sıra mevcut yatırımcılar da kripto para birimlerine olan güvenlerini kaybetmektedirler.

Diğer iki maddeyi okuduktan sonra siz de kripto para birimi piyasalarına girmenin ne kadar mantıklı olduğunu anlayacaksınız.

Circle

Circle, kripto para piyasalarında sessiz bir şekilde en büyük adımları atmaktadır.

Peki nedir bu Circle?

Circle, dünyaca ünlü bir kripto para birimi firmasıdır. Kripto para ile yapılan alışverişleri dünya çapında yaygınlaştırmayı hedeflemektedir. Circle, 2013 yılında paranın da tıpkı internet gibi işlemesi gerektiğini düşünenler tarafından kuruldu. Circle, günümüzde tam olarak 4 adet ürün sunuyor. Circle, kripto para birimleri ile bugüne kadar hiç ilgilenmedi iseniz bile kripto para yatırımlarını sizin için çok kolay hale getiriyor. Üstelik Circle Pay ile paranızı tıpkı mesaj atar gibi alıcıya yollayabilirsiniz. Bilin bakalım Circle’in arkasında kim var? Tabii ki Goldman Sachs!

Circle Invest mobil uygulaması tamamlanmaya çok yakın durumda şu an. Bu mobil uygulama tamamlandığında kripto para birimlerinin yaygınlaşmasında önemli bir rol üstlenecektir.

Neden?

Bitcoin Tekrar Yükselir Mi?

Geçtiğimiz aralık ayında bitcoin fiyatları tepe noktasını gördüğünde birçok kişi kripto para piyasalarına girememişti. Birçok büyük kripto para birimi borsası talep fazlası nedeniyle aralık ayında kayıt işlemlerini durdurmuştu. Bu durum da aralık ayından sonra kripto para birimlerinin neden düşüşe geçtiğini açıklamaktadır.

İnsanlar çok sabırsız çünkü birçok kişi işlemlerinin onaylanması için haftalarca beklemek istemiyor ve kesinlikle bu borsalarda cüzdan açıp altcoinler ile işlem yapmak istemiyorlar.

Kripto para birimi piyasasını öğrenmek gerçekten çok güç ve zaman istiyor. Ortlama bir kişi kripto para birimi piyasasına yatırım yapmak istemiyor çünkü bu piyasaya girmek çok zor.

Bitcoin ETF

SEC yakın zamanda VanEck SolidX Bitcoin Trust’ı onayladı. Bu uygulamanın amacı ise Bitcoin ile yapılan işlemleri daha az riskli hale getirmektir. SEC’in ETF’yi onaylaması, kurumsal ve bireysel yatırımcıların kripto para piyasalarına daha az riskle girmesini sağlamaktır.

Örnek verecek olursak tüm dünyadaki hisse senetlerinin yaklaşık piyasa değeri 70 milyar dolar civarındadır. Eğer bu miktarın yaklaşık yüzde 1’i kripto para birimi piyasalarına yatırılırsa, kripto para piyasası tüm zamanların en yüksek seviyelerini görecektir.

Sonuç olarak, yukarıda saydıklarımız kripto para piyasalarındaki gerçeklerden sadece bazılarıdır. Bunlar gibi bir sürü gerçek var. Piyasalarda işler iyi gitmeye başlayınca bu gerçeklerin sayısı da artış gösterecektir.

Şunu söylemek gerekir ki dışarıda birileri devamlı olarak kripto para birimlerini satmanızı bekliyor. Çünkü siz sattığınızda kripto para birimlerini satın almak için hazırda bekleyen birileri daima var. İşte bu gibi kişiler sizin bu piyasanın öldüğünü düşünmenizi istiyorlar.

 

Bitcoin, Kuantum Hesaplamalarına Savunmasız mı?

Bitcoin, Kuantum Hesaplamalarına Savunmasız mı?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]