Bitcoin, Kuantum Hesaplamalarına Savunmasız mı?

1
Bitcoin, Kuantum Hesaplamalarına Savunmasız mı?

Bitcoin, Kuantum Hesaplamalarına Savunmasız mı?

Bitcoin kuantum hesapları hiçbir firma, kişi veya kuruma bağlı olmadığı için ele geçirilmesi çok zordur. Bitcoin kullanıcılarına iki adet kod vermektedir. Kodun birisi herkes ile paylaşıla bilinmektedir banka hesabı görevi görmektedir.

İkinci kod sadece bitcoin kullanıcısının bilmesi gerek bir koddur. Yakın bir zamanda Kuantum bilgisayarlar piyasaya sürülecektir. Bu bilgisayarlar ayrı bir algoritma ile çalışacaktır. Bitcoin açık kaynak kodları bu bilgisayarlara göre güncelleme yapılacaktır.

Bitcoin’i Kim Buldu?

Wei Dai tarafından e-posta yoluyla yeni para birimi fikri olarak ortaya atılmıştır. 2009 yılında Japon bir bilgisayar mühendisi Satoshi Nakamoto tarafından basılmaya başlanmıştır. Bitcoin üretimine başlamış olan Satoshi Nakamoto 2010 yılında projeden ayrılma kararı almıştır.

Sonrası yayılmaya başlamış olan bitcoin dünya genelinde sık olarak kullanılmaktadır. Bitcoin kontrolü kimin tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Bitcoin kodları açık olarak halka sunulduğu için her hangi bir programcı kodları değiştirerek yayımlayabilir.

Bitcoin Güvenli Mi?

Bitcoin hesapları güvenli bir kayıt sistemine sahiptir. Başkası tarafından kullanılması imkânsız bir durumdadır. Bitcoin sadece kullanıcı hataları yüzünden silinerek veya kullanıcının sahip olduğu kodları kaybederek ellerinden gitmektedir. Bitcoin servisleri kodun kaybolmasında veya silinmesine karşı güvenlik vermektedirler. Kullanıcılarının elinde bulunan kodlarını koruyarak başkasının eline geçmesini önleyerek güvenliklerini kendileri yapmaktadır.

Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin kazanma çeşitli yollarla gerçekleşebilir; Bir web sitesi sahibiyseniz sattığınız ürünleri bitcoin para birimi ile satarak bitcoin kazanmak mümkündür. Elinizdeki birikmiş para ile bitcoin satan sitelerden yada kişilerden bitcoin alabilirsiniz. En güvenilir bitcoin alma seçeneği sitelerden değil kişilerden ve elden almaktır.Madencilik yaparak bitcoin üretimi ve satımı yapılabilmektedir. En çok tercih edilen bitcoin üretme seçeneği madenciliktir.

.Bitcoin Avantajları?

Kullanıcılar istedikleri miktarda para transfer edebilmektedirler. Günlerinin her saatinde kullanabilirler. Bitcoin ödemeleri için çok düşük ya da hiç ek ücret alınmadan kullanıla bilinmektedir. Hiçbir kuruluş veya kişiler bitcoin kodlarını kontrol edememektedir. Sadece kullanıcılar paralarını kontrol edebilmektedir. Kimlik hırsızlığına karşı hiçbir bilgi vermeden bitcoin kullanımı yapıla bilinmektedir. Kullanıcılar bitcoinlerini ayrı bir şifre yada yedeklerini alarak tam koruma yapabilmektedirler.

Tether Kaybedilince Ne Olur?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]