15.000TL Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

0
15.000TL Bedelli Askerlik Kredisi

 

Bilindiği üzere bedelli askerlik askerlik yaşı gelmiş vatandaşların para ile askerlik hizmetlerini daha kısa sürede tamamlamalarıdır. Ailesinden ve işinden ayrılamayacak konumda olan vatandaşlar bedelli askerlik şartlarını taşımaları doğrultusunda bu hizmeti kısa süreler ile halletmektedir.

 

Ülkemizde kısa dönem askerlik 6 ay uzun dönem askerlik 12 aydır. Bu koşullar altında özellikle işini bu kadar uzun sürelerde bırakmak istemeyen vatandaşlar bedelli askerliğe oldukça sıcak bakmaktadır.

Hazırda nakiti bulunmayan vatandaşlar ise 15.000 TL bedelli askerlik kredisine başvurmaktadır. Bir çok banka bu konuda vatandaşlara ihtiyaç kredisi adı altında limit hizmeti vermektedir.

 

Yeni yapılan açıklamalara göre bedelli askerliğin yapılması karşısında ödenecek tutar yine 15.000 TL olarak gündemdedir. Ve 15.000 TL bedelli askerlik kredisine başvurmak isteyen vatandaşlar kredi hizmeti sunan bankaları bu alanda harekete geçirmiştir.

 

Bedelli Askerlik İçin Aranan Şartlar

 15.000TL Bedelli Askerlik Kredisi

18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı minimum 3 yıl gibi bir sürede yurt dışında çalışmışsa bedelli hakkı kazanıyor.  Bunun yanında 12 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları dönem içinde çıkarırlar yasalar ile bu bedelli askerlik hizmetinden yararlanmaktadır.  Bu geçici bir koşuldur ve yasaların gerekliliklerine bağlıdır. İlk yasa yürürlüğe girdiğinde bu şarları kendinde barındıran vatandaşlar bu hizmetten yararlanmaktadır.

 

Yeni çıkan yasalar doğrultusunda belirlenen bedelli askerlik tutarı 15.000 Tldir. Çoğu kişi için az gibi görünen bu tutar büyük bir kısım İçin ciddi büyüklükte bir paradır.  Bu sebeple tüm şartlar göz önüne alındığında 15.000 TL bedelli askerlik kredisine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Bir çok devlet bankası ve özel banka bu konuda hizmet sağlamaktadır. Her bankanın bu bedel için istediği şartlar farklılık gösterir.  Faiz oranları ve vade zamanları bankadan bankaya farklılık gösterirken vade süresini uzun tuttuğunuzda geri ödeme tutarı da artmaktadır.

 

15.000 TL Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

 15.000TL Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi belli başlı bankaların sunduğu 15.000 TL Bedelli askerlik kredisi hizmeti her bankada farklı koşullarla sağlanmaktadır. Bedelli askerlik için krediden yararlanmak isteyen vatandaşların kredi notları oldukça önem arz eder.

 

Bunun yanında kredi notu düşük olan kişiler bu hizmetten yararlanamıyor. Yüksek gelir belgeleri ve kredi notu hesaplamalarıyla bankalara başvuran vatandaşlar 15.000 TL bedelli askerlik kredisinden yararlanabiliyor.

 

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar bu hizmeti sağlarken faklı faiz oranları ve vade hesaplamaları kullanabiliyor. Koşullar bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. En düşük faiz oranlarıyla dikkat çeken banka Ziraat bankasıdır. Bazı bankalar dosya masrafsız çalışırken bir kısmı tutarın binde beşi oranında masraf alarak hizmet sunuyor.

 

Kredi notu düşük ya da kara listeye alınmış kişiler bu hizmetten yararlanamadığı gibi kara listeden adını sildirse dahi bankalar İçin  riskli konumda bulunan müşteriler olarak görülüyor.

 

Güncel Bedelli Askerlik Kredisi ve Faiz Oranı

Güncel Bedelli Askerlik Kredisi ve Faiz Oranı

 

Bedelli Askerliğe Gidenler Kıdem Alabilecek Mi?

Bedelli Askerliğe Gidenler Kıdem Alabilecek Mi?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]