Bayilik Veren Cafe Bistro Firmalar

0
Bayilik Veren Cafe Bistro Firmalar
Bayilik Veren Cafe Bistro Firmalar

Sıfırdan cafe açmayı göze alamayan kişiler günümüzde tüm zahmetlerden kurtulmak için franchise hizmeti veren firmalara bedel ödeyerek işletme sahibi olmaktadır. Franchise hizmeti veren kahve zincirlerinde; nargile cafeler yer alır.  Sizler için bu hizmeti veren firmaları, bayilik şartlarını ve bayilik bedellerini özel olarak araştırdık.

Bayilik Hizmeti Almanın Avantajları

Cafe bayiliği almak sıfırdan cafe açmaya göre içinde pek çok avantaj barındırır. Yeni kurulan bir iş yerinin müşteriler tarafından kabullenilmesi ilk aşamada çok zordur. İşletmeler ilk aylarda kar edemez. İşletme ilk aylardan zarar etmeye başlayınca işletme sahibinin moral ve motivasyonu düşer. Sıfırdan işletme kurmak yerine franchise hizmeti alarak, firmanın isminden, tecrübesinden ve tanınırlığından faydalanmış olursunuz.

Tüm bunlar reklam için harcanacak olan paranın cepte kalacağı anlamına geliyor. Ana firma işletmenizin gelişmesi için sürekli sizi takip eder. Ana firma girişimcilere eğitim vererek ihtiyaç duyulduğu zaman personel desteği sağlar. Ürünleri tedarik etmek için sektör araştırması yapmanıza gerek yoktur. Ürünler ana firma bayileri tarafından bayiliklere ulaştırılır. Markanız ne kadar tanınmış olursa kar seviyeniz o derece yüksek olur. Müşteriler gittiği işletmenin güvenilir olmasına dikkat eder.  

Bayilik hizmeti alan kişiler yeni ürün hazırlamaya ihtiyaç duymaz. Araştırma ve geliştirme işlemleri ana firma tarafından yapılır. Ana firmalar lokasyon seçiminde bayilere yardımcı olur. Bayilik ücretini ödedikten sonra dükkana yapılan dekorasyon çalışmalarından, satılacak ürünlere kadar tüm gerekli malzemeler ana firma tarafından temin edilir. Bayilik hizmeti alarak kendi işinizin patronu olursunuz. Ana bayi tarafından verilen eğitimlerle kendinizi geliştirebilirsiniz. İlk aşamada işletmelerin yaşadığı riskli durumları bayilik hizmeti alarak bertaraf etmiş olursunuz. Firmalar bayilere şu hizmetleri sunarlar:

 • Bölge koruma sistemi
 • Lokasyon seçimi
 • Fizibilite çalışmalarının yapılması
 • Araştırma ve geliştirme çalışmalarının yürütülmesi
 • Eğitim sürecinin takip edilmesi
 • İşe alma ve açılış ile ilgili gerekli bilgilendirmenin yapılması
 • Ürün tedariki olarak sayılabilir.

Bayilik Hizmeti veren Cafeler

London Cafe: London cafe bayilik hizmeti veren kafelerden birisidir. Ürünler merkez tarafından temin edilir. Merkez rekabet koşullarını inceler. 2 tip servis sistemi kullanılır. Masaya servis ve self servis sistemleri bulunur. Bulunan bölgeye göre servis tipi belirlenir. Cafe içinde yaprak çaylar, tatlılar, unlu ürünler, aperatif yiyecekler ve dünya kahveleri bulunur. Bu firma Türkiye’nin her yerinde bayilik hizmeti vermektedir. Firma yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da hizmet vermektedir.

London cafe bayiliği nasıl alınır?

London cafe bayilik hizmetini 100 bin nüfuslu bölgelere verir. İş yeri olarak caddeler, alışveriş merkezleri gibi kalabalık yerler tercih edilir. Site ve konutların yoğun olduğu mekânlar cafe açmak için uygun mekânlardır. Cafe en az 100 metre kare kapalı bir alana sahip olmalıdır. Açık alanın 40 metre kare üzeri olması gerekir. Diğer bayilik alan firmalara yakın olması gerekir. Bayilik Alacak kişiler şu şartları taşıması gerekir.

 1. Değişikliklerin ve süreçlerin eşit seviyede uygulanmasının sağlanması
 2. Çalışkan biri olmalı
 3. İyi bir iletişim becerisine sahip olmak
 4. Sisteme güçlü bir şekilde bağlı olmak
 5. Firma tarafından sunulan iş modelini uygulamak
 6. Firma yeniliklerini takip edebilmek
 7. İstekli olmak

1453 Osmanlı Cafe

1453 Osmanlı Cafe yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren cafelerden birisidir. Şehzade kentinden tüm dünyaya sloganı ile kuruldu. Firmanın konsepti nargile cafedir. Nargile severlerin bir numaralı uğrak noktası haline gelmiştir. Cafede yemek hizmeti de verilir. Osmanlı tatlıları müşteriler ile buluşturulur. Cafe bayiliği almak isteyenlere tavsiye edilir. Geleneksel nargile bu cafede modern bir şekilde sunulur.

1453 osmanlı cafe bayiliği nasıl alınır?

Cafeler modern mimariye uygun yerlerde açılır. Cafenin cephesi minimum 10 metre olması gerekir. Mekânda bahçe ve teras olması istenir. Yaya ve taşıt geçidinin olduğu yerler uygundur. Cadde üzerinde alışveriş merkezlerine yakın yerler tercih edilir. Cafeler otoparka yakın olması gerekir. Belediyelerden ruhsat ve izin alınabilecek yerler tercih edilmelidir.

Yemen Kahvesi

Cafeler içinde Yemen Kahvesi marka haline gelmiştir. Firma girişimcilere belli bir bedel karşılığında iş ortaklığı teklifi sunmaktadır. Firmanın deneyim, birikim ve tecrübelerinden istifade ederek, piyasada kolay rekabet edebilirsiniz. Firma bayilerine; personel desteği, reklam, mali ve ticari konularda hukuksal destek sağlar.

Yemen kahvesi bayiliği nasıl alınır?

Yatırımcı firma tarafından her konuda bilgilendirilir. Firmanın işletme ekipleri işletmenin son şeklini hazırlayarak işletme faaliyete sokulur. Girişimciye firma tarafından tüm şartlar sunulur. Yemen Kahvecisi bünyesinde bulunan mimarlar tarafından proje hazırlanır.  

Cezveden

Düşük yatırım bedeli ile yüksek kar elde etmek için alınabilecek iyi bir bayilik Cezveden’dir. Firma kurulum, teknik destek, nakliyat ve danışmanlık hizmetini bayilere sunar. Firma deneyim ve tecrübesini belli bir bedel karşılığında genç girişimcilere sunar. Firma isim hakkı bedeli olarak 30 bin lira talep eder.

Cezveden cafe bayiliği nasıl alınır?

Açılacak olan mağazanın iç alanı 70 metre kare, dış alanı 30 metre kare olması gerekir. Mağaza bayiliği caddelere ve alışveriş merkezine yakın olan yerlere vermektedir. Firma reklam ve açılış konusunda herhangi bir ücret talep etmez. Firma % 3 kar payı talep eder. Firma 5 yıllık sözleşmeler yapar.

Coffemania

Coffeemania cafe bayiliği nasıl alınır?

Coffemania, Cafe sektörüne 2009 yılında giriş yaptı. Bugün ülkemizin en önemli cafe markalarından birisi haline geldi. Ülkemizde 60tan fazla bayiye sahiptir. Şirket hala bayilik sürecini aktif tutmaktadır. Yıllık 1 milyon müşteriye hizmet sunmaktadır. Sözleşme olarak ilk etapta 5+5 yıl imzalanır. Şirket yatırımcısından 300 bin lira yatırım bütçesi talep eder. 500 bin liranın üzerindeki yatırımlar olumlu değerlendirilir.

Bombty Dospresso

Bombty Dospresso, Tüm Türkiye genelinde bayilik veren bir cafe zinciridir. 250 bin liralık bir yatırımla bayilik alabilirsiniz. Her yıl 600 bin insana hizmet veren firma bayilik ağını genişletmek için genç girişimcilere destek vermektedir.

Bombty dospresso cafe bayiliği nasıl alınır?

Cafe bayiliği işi günümüzün kazançlı yatırım araçlarından birisidir. Starbucks yabancı sermaye ile ülkemizde ilk cafe bayilik pazarına girdi. Bu firmanın başarılı olmasından sonra birçok yerel markalar cafe bayiliği vermeye başladı. Kentlerin nüfusunun artması, kadınların iş hayatında etkin olması, öğrenci sayısının giderek artması, hazır yiyecek ve gıda sektörünün giderek büyümesi cafe bayiliklerini ön plana çıkarmaya başladı. İş merkezlerinde, okul çevrelerinde, alışveriş merkezlerinde ve kalabalık caddelerde cafe sayısı giderek artmaya başladı.

Geniş menü yelpazesine sahip cafeler her yaştan insanlara hitap ediyor.  Franchising sistemi ile sıfırdan bir marka oluşturmak yerine tanınmış markaların bayiliklerini almak kişilere birçok yönden avantaj sağlıyor. Ülkemizde çeşitli sektörlere hitap eden cafe bayilikleri bulunur. Kimi firmalar sadece kahve üzerine yoğunlaşırken diğer firmalar kahvenin yanı sıra çay ve alkollü içecek menüleri ile bayilik hizmeti sunmaktadır.

Cafeler alışverişte ve günlük işlerde verilen durak yerleri olarak görülür. Türkiye’de bir cafe açmanın maliyeti ortalama 350 bin liradır. Cafenin büyüklüğü ve hizmet alanı bu maliyeti daha da arttırabilir. Cafe bayiliği ile bu kadar sermayenizin olmasına gerek yoktur. Cafe bayiliği alarak 2 yılda yatırdığınız parayı amorti edebilirsiniz. Ortalama 1 işletmenin geri dönüşü 3 yıl sürer. Düşük maliyetle geri dönüş oranı yüksek olan cafe bayiliği genç girişimcilerin dikkatini çekmektedir.

KOSGEB Hibe Destek Kredisi 2019

Esnaf Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

İşletmenize Değer Katmanın Yolları

[Toplam:1    Ortalama:5/5]