Bankalardaki Kiralık Kasa Ücretleri

2
Bankalardaki Kiralık Kasa Ücretleri-2

Bankalardaki Kiralık Kasa Ücretleri

Bankalardaki Kiralık Kasa Ücretleri son zamanlarda yeni evlenen ya da belirli bir miktarda birikimi olan kişiler tarafından sürekli merak edilmektedir. Geçmiş yıllarda insanlar, ellerinde bulunan nakit para, altın, döviz gibi birikimlerini hep yastık altında, evlerinin bir köşelerinde saklamakta idi. Son yıllarda il, ilçe, köy ayrımı yapılmadan hırsızlık olayları artmış, emek hırsızları insanların birikimlerine göz koymuşlardır. Özellikle altın ve nakit para bakımından yeni evli çiftler, bu gibi olaylara maruz kalmamak adına evlenmeden önce bankalardan kiralık kasa alarak birikimlerini koruma altına almayı amaçlamaktadır. Bu yazımızda Bankalardaki Kiralık Kasa Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kiralık kasa konusunda ısrarcı olan taraf genel olarak hep kadınlardan oluşmaktadır. Genel olarak düğünden sonra gelen değerli takı ve paraları saklamakla başlayan kiralık kasa arayışı günlük hayat içerisinde her zaman ihtiyaç olarak gösterilebilen araçlar arasında da yer almakta. Her ay giderlerinden kalan birikimleri de koruma altına almak, harcamamak adına muhafaza edebileceğiniz kasalar, günümüzde en güvenilir araçlardan birisidir. Geçmiş yıllarda Bankalarda Kiralık Kasa almak lüks olarak gösterilirken artık herkes tarafından kullanılabilir bir hal kazandığını, bankaların artık kiralık kasa temin etme konusunda büyük sıkıntılar yaşadıklarını görmekteyiz.

Yukarıda eklediğimiz görselden de görebileceğiniz üzere Bankalardaki Kiralık Kasa Ücretleri minimum 150 liradan başlayarak 450 TL’ye kadar alıcı bulmaktadır. Ödenen ücret 1 yıllık olup bu süreç içerisinde ekstre herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bankalardan kiralık kasa alabilmek için öncelikle bankalar ile görüşerek bir vadesiz hesap açtırmak gerekmektedir. Kasanın kiralanması ile beraber kasa sahiplerine 2 adet anahtar verilmektedir. Bir anahtar hesap sahibi ve kasa sahibinde dururken ikinci anahtar ise vekalet olarak belirlediğiniz kişi tarafından kullanılmaktadır.

Banka yöneticileri, hangi kasanın hangi kişiye ait olduğunu, içerisinde nelerin bulunduğu gibi bilgilere kesinlikle ulaşamamaktadır. Özel olarak bulunan oda içerisinde saklanan kasalara sadece kasa sahipleri ulaşabilmektedir. Bankalar arasındaki kasa fiyat farklarının meydana gelmesindeki temel nedenin boyutlandırmaların farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer büyük kasa dahi işinizi görmez ise birden fazla kasa kiralayabilir, işinizi daha da garanti altına alabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:2/5]