Banka Kiralık Kasa – Nasıl Kiralarım? – Ortak Eklenir mi?

0
banka kiralık kasa, bankadan kasa kiralama, bankadaki kiralık kasalar, banka kiralık kasa ücretleri, kiralık kasalar, kiralık kasaya ortak, bankadan kasa nasıl kiralanır, bankaya kasa açtırma, kiralık kasanın anahtarını kaybettim, ne yapmalıyım, nasıl kiralanır, kiralık kasa anahtarı
Banka Kiralık Kasa

Banka Kiralık Kasa

Özel eşyalarınızı güvenli bir şekilde saklamak istiyorsanız banka kiralık kasa sistemi tam size göre. Bu kasalar bankalarda bulunan güvenlikli yerlerde tutulur. Kasaların fiyatı bankadan bankaya ve boyutuna göre değişiklik gösteriyor. Kasa kiralamak istiyorsanız bunun ödemesini yıllık olarak vermeli üstüne de depozito parasını eklemelisiniz. Kiralık kasa kullanım süreniz bittiğinde bu depozito size iade ediliyor.

Kasa Ne Kadar Güvenli

Kiralık kasa uygulamasını bankalar yaptığı için bir hayli güvenli olarak nitelendirebiliriz. Bu kasaya sizin izinin olmadığı takdir de başka birisi erişemez. Eğer sizden başkasının kasanıza erişebilmesini istiyorsanız özel vekalet vermeniz gerekiyor.

Kasanın bulunduğu yerde herhangi bir afet olması durumunda kasanızın içindeki eşyalar bankaların güvencesi altına giriyor. Mali hasarınızı bankanız karşılıyor. Kiralık hasa kiralamış kişi vefat ettiği durumda kasanın erişimi aile üyelerine hemen açılmıyor, yasal sürecin tamamlanması gerekiyor.

Kiralık Kasaya En Fazla Ne Kadar Erişmeme Hakkım Var

Kiralık kasa kiraladığınız durumlarda eğer kasanız ile 10 yıl boyunca herhangi bir işlemde bulunmazsanız, kasanızın içindeki eşyalar TMSF’ye aktarılır. Eşyalarınız aktarıldığı durumda yasal olarak geri iade isteme hakkınız bulunmuyor.

Banka Kiralık Kasa’yı Nasıl Kiralarım

Kiralık kasa açmak istiyorsanız önce ilgili bankadan hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesap açma işlemi için sadece nüfus cüzdanınızı bankanıza teslim etmeniz yeterli. Banka hesabınızı oluşturduktan sonra kiralık kasa başvurusu yapabilmeniz için bankanız sizden 1 tane vesikalık fotoğrafınızı istiyor. Fotoğrafınızı verdikten sonra kolay bir şekilde kiralık kasa başvurusu yapabilirsiniz. Mevcut banka hesabınızı kasanızla ilişkilendirdikten sonra kiralık kasa işleminiz tamamlanacaktır.

Kiralık Kasama Ortak Ekleyebilir miyim?

Kiralık kasa kullanımında kasanıza sizden başka birisinin daha erişimini istiyorsanız bunun için bankanıza özel vekalet vermeniz gerekiyor. Aksi takdir de bankanız sizden başka birisine erişim hakkı tanımıyor.

Banka Tarafından Verilen Anahtarımı Kaybettim

Eğer banka tarafından verilen anahtarınızı kaybettiyseniz bankanızla iletişime geçip sizin kontrolünüzle birlirlikta kiralık kasanızı çilingirle açtırabilirsiniz. Bu gibi durumlarda çilingir parası sizin faturanıza yansıdığını hatırlatmakta fayda var.

 

Bankalardaki Kiralık Kasa Ücretleri Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]