ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

0

Günümüzde en küçük işletmenin dahi personel maaşlarını banka üzerinden dağıttığı görülüyor. Maaş günlerinde çalıştıkları banka üzerinden maaş alan birçok kişi, ATM’ler üzerinden para çekmek istemeleri durumunda günlük işlem limitine yakalandıklarından şikayet etmekteler. Bankalar, müşteri güvenliğini sağlamak amacı ile ATM’ler üzerinden günlük çekilebilecek para miktarını sınırlandırmaktadır. Bu yazımız içerisinde ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir konusunu ele alarak bazı bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

Bankaların müşteri hizmetine sunduğu ATM’ler üzerinden para çekebilir, para gönderebilir, fatura ödeyebilir, döviz dahi bozdurabilirsiniz. Artık her bankanın her mahallede bir ATM hizmeti bulunmasından dolayı ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir konusunun sıklıkla gündeme geldiği görülüyor. Hemen hemen ülkemizdeki bankaların tamamı, bireysel kullanıcılar için günlük para çekme limitini 1,500 TL olarak belirliyor. Kurumsal firmalar için yapılan sınırlandırma müşteriden müşteriye değişiklik göstermektedir.

ATM Günlük Para Çekme Limitini Yükseltme

ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

Bazen ortaya çıkan anlık ihtiyaçlarınız için hesabınızdan yüksek tutarda para çıkışı yapmak durumunda kalabilirsiniz. ATM’ler üzerinden para çekmek istediğinizde sizlere günlük para çekme limiti aşımı yaptığınız iletilecektir. Bu gibi durumlarda ilk olarak çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeler sonucunda para çekme limitinizi sadece 1 günlüğüne istediğiniz seviyeye çıkarabilirsiniz. Akabinde ertesi gün yine standart limitler üzerinden işlem yapmaya devam edersiniz.

Tek günlük limit artırma işlemini maalesef ki sadece belirli bankalar yapmaktadır. Birçok banka, yine müşteri güvenliğini ön plana sürerek herhangi bir şekilde günlük para çekme limitini yükseltemediklerini belirtmekteler. Bu gibi durumlarda ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir sorusunun daha da öne çıktığı görülüyor. Müşteri hizmetleri, limit yükseltme yetkileri olmadığı zamanda arayan kişileri doğrudan banka şubelerine yönlendiriyor.

Çalıştığınız bankanın en yakın şubesine gitmeniz durumunda gişe üzerinden herhangi bir limit olmaksızın istediğiniz tutarda para çekim işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemler için herhangi bir komisyon ödemesi yapmadan işlemlerinizi sonuçlandırabiliyorsunuz. banka şubesi üzerinden istenilen kadar tutar çekme hizmeti tüm bankalarda bulunmaktadır. Bu konuda tüm bankaların aynı prosedürlere bağlı olduklarını görüyoruz.  Banka şubesinden işlem yapmak her zaman daha güvenli olarak bilinmekte.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]