Amazon’dan Türkiye Pazarına Girmek İçin İlk Adım !

0
Amazon'dan Türkiye Pazarına Girmek İçin İlk Adım !

Amazon’dan Türkiye’ye İlk Adım!

Dünyanın en büyük e-ticaret devlerinden dijital ticaret şirketi olan Amazon.com, Türkiye pazarına girmek için ilk resmi adımını attı! İşte Amazon’un yaptığı Türkiye pazarı hamlesi;

Amazon Türkiye’de Çalışmalara Başladı
Amazon’dan Türkiye Pazarına Girmek İçin İlk Adım !

E-ticaret’e kitap satarak başlayan Amazon, şuanda dünyanın dört bir tarafında çeşitli kategorilerde mal satımı yapıyor. A’dan Z’ye istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz Amazon Alexa, IMDb ve Twitch.tv gibi büyük siteleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Merkezi ABD olan dünyanın en büyük perakendecisi olup temelleri 1994 senesinin Temmuz ayında atılan Amazon.com, e-ticaret sektörünün öncü firması olarak bu sektörün en güçlüsü olmayı başarmıştır. Bu Amazon’un senelerdir Türkiye pazarına girmesi bekleniyordu. Sonunda perakende devi Amazon’dan beklenen ilk resmi adım geldi ve Amazon, Türkiye’ye giriş yaptı!

Ve Amazon Yetkilileri Türkiye’de Çalışmalara Başladı!

Amazon Türkiye’de Çalışmalara Başladı
Amazon’dan Türkiye’ye İlk Adım!

Aslında Amazon, geçen yıl Türkiye’den aldığı on binlerce sipariş sonrasında, Türkiye’ye, Almanya üzerinden hizmet vererek, birçok ürünün ücretsiz kargo ile satışa sunulacağının müjdesini vermiştir.

Amazon Türkiye pazarında faaliyete geçebilmesi adına çalışmalara başladı. Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri ismiyle kurulacak olan şirketin kurulduğu ve kadro çalışmalarına başlandığı iddia edilmektedir.

Amazon Turkey Şirketi İstanbul Merkezli Olacak!

Amazon’un resmi olarak Türkiye pazarına girmesini sağlayacak olan bu şirketin merkezi İstanbul, Beşiktaş semtinin seçildiği belirtilmektedir. Şirketin Avrupa’ya bağlı olarak hizmet vereceği ve hakim ortağının Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari. olduğu ifade edilmektedir.

Vergi Sınırının 30 Euro’ya Düşürülmesi Oldukça Etkili Oldu!

Önceki günlerde Amazon’un ülkemizde çalışmakta olan en büyük alışveriş sitelerinden birini satın alacağı dedikoduları dolanmaya başlamıştı. Ancak  Amazon, baştan bir kadro oluşturmayı seçmiş gibi görünüyor.

Perakende devi Amazon’u ülkemize çeken en büyük etkenler arasında ise Türkiye’den gelen ve her gün artan siparişlerin yanında 30 Euro’ya kadar düşürülen vergi sınırının da olduğu belirtilmektedir.

 

Diğer Yazılarımıza Göz Atmak İster Misiniz?

Dikkat! Trafik polisi Uber kullanan yolculara ceza uygulanıyor

Çalışanları Sevindiren Haber: Yıllık İzin Yönetmeliği Değişti!

Borsa Türleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]