72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar

0
72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar
72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar

72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar

Tarımsal konularda ülkemiz diğer ülkelere oranla oldukça geri kaldığını, ülkemizdeki birçok verimli arazilerin boş bırakıldığını görmekteyiz. Tarımsal konularda uygulanan vergilerin ve masrafların yüksek olmasından dolayı birçok kişinin ekme ve biçme işlerine ara verdiğini, şehirlere yerleşerek maaşlı işlere girdiğini görmekteyiz. Gerek traktör ücretlerinin pahalı olması gerek mazot, gübre, ilaç gibi ihtiyaçların pahalı olması çiftçilerin ektikleri ürünlerden çoğu zaman zarar etmelerine neden olmakta. Devlerin bu konu üzerine el atması ile beraber artık tarım daha ucuz hale getirildiğini, tanınan kredilerin ve indirimlerin çiftçileri rahatlattığını görmekteyiz. Bu yazımız içerisinde çiftçiler için oldukça önemli olan Traktör kredisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bankalar üzerinden giderek aranan şartların neler olduğuna bakacağız.

Bankalar, erkek kadın ayrımı yapmadan çiftçilerden gelen kredi istekleri doğrultusunda bazı şartlar aramaktadır. Öncelikle kişilerin tamamı kesinlikle Çiftlik Kayıt Sisteminden belge alarak çiftçi olduklarını ve alacakları kredinin tarımsal alanlarda kullanacaklarını belirtmeleri durumundadırlar. Bununla beraber yine kredi notlarına bakıldığını, uygun olması durumunda kefil istenmeden alınan traktöre rehin işlemi uygulandığını söyleyebiliriz. 72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar hakkındaki bilgilerimize devam edecek olursak;

Türkiye Ekonomi Bankası

Çiftçi Kayıt Sistemi belgesine sahip ola her bireye 72 ay vadeli Traktör Kredisi veren Türkiye Ekonomi Bankası, bu alanda yüksek vadeli kredi veren ilk banka olarak gösterilmekte. Normalde kredilerini 60 ay vadeye kadar veren TEB, çiftçilere istisna tanıyarak kredi vade oranını 72 aya kadar uzatmıştır. Kredi alımı sırasında uygulanan faiz oranının ise %0,99 olduğunu söyleyebiliriz. Ödemeler hem aylık olabildiği gibi istenmesi durumunda 2 ayda bir ya da 3 ayda bir şeklinde olmaktadır.

Ziraat Bankası

72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar içerisinde Ziraat Bankasının da yer aldığını, Ziraat Bankasının hem sıfır hem de 5 yaşına kadar ikinci el traktör alımlarına da kredi verdiğini söyleyebiliriz.

Faiz oranlarının sürekli değiştiğini, şubeler aracılığı ile öğrenilebileceğini, ödemelerin istenmesi durumunda aylık, 3 aylık ya da 12 ayda bir yapılabileceği de paylaşılanlar arasında yer almakta.

DenizBank

Birçok alanda diğer bankalar ile rekabet eden Denizbank, Traktör Kredisi alanında da diğer bankalarla rekabet halindedir. %0,99 faiz oranı ile verilen kredilerin geri ödemelerinin oldukça esnek olduğunu görmekteyiz. Diğer bankalar gibi aylık, 3 aylık ya da yılda bir ödeme yapılabilmekte.

 

Önceki Yazımız : Yeni Başlayanlar için Forex Para Kazanma Tüyoları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]